rus
Українська
English

Привычки, которые сохраняют психическое и ментальное здоровье

Олег ШвецОлег Швец

Привычки, которые сохраняют психическое и ментальное здоровье
Привычки, которые сохраняют психическое и ментальное здоровье

В начале апреля юмор традиционно становится основным трендом в нашем общении. Проходя испытания, решающие судьбу нашей нации, важно оставаться в "добром настроении" и с положительным "чувством юмора". Наука подтверждает, что это помогает сохранить физическое и ментальное здоровье, что особенно важно в наши дни.

Далее текст на языке оригинала

Результати численних досліджень підтверджують, що сміх є природним засобом для збереження психічного здоров’я, а вдалі жарти можуть успішно конкурувати з найкращими ліками проти депресії і стресу.

КОРИСНІ ЕФЕКТИ ПОЗИТИВНОГО ПОЧУТТЯ ГУМОРУ

Гарне почуття гумору створює багато довгострокових та короткострокових можливостей для поліпшення ментального здоров’я. Сміх автоматично викликає позитивні фізичні та психічні зміни, які допомагають розслабитися та почати почуватися краще.

Серед короткострокових наслідків варто згадати:

Стимуляцію функціонального стану ключових органів: сміх покращує надходження повітря, насиченого киснем. Це, своєю чергою, тонізує серце, легені та м’язи. Мозок виділяє ендорфіни — гормони, які викликають відчуття задоволення та розслаблення.

Усунення наслідків стресу: сміх активує оптимальні механізми реагування організму на прихо-емоційні події. Цей процес змінює частоту серцевих скорочень, покращуючи настрій.

Зняття надмірної напруги: сміх також стимулює прискорену циркуляцію крові. В цей час виникає заспокійливе відчуття, яке знімає напругу.

Гарне почуття гумору втілене у вдалі жарти також має кілька науково доведених довгострокових ефектів. До них належать:

Посилення імунної системи: позитивні думки призводять до вивільнення нейропептидів. Це хімічні речовини мозку, які борються з тривогою, стресом та іншими пов’язаними психічними розладами. І, навпаки, негативні думки можуть спричинити біохімічні реакції в організмі, які викликають підвищений рівень стресу, що може пригнічувати основні імунні функції.

Полегшення болю: сміх змушує організм виділяти природні знеболювальні, тим самим позбавляючи від фізичного болю.

Позитивне налаштування: хороше почуття гумору допомагає вільніше спілкуватися та взаємодіяти з іншими людьми. Позитивні думки та гарні стосунки підтримають вас у складних ситуаціях.

Покращення настрою: сміх здатен зменшити тривожність та зробити людину щасливішою.

ЯК РОЗВИНУТИ ПОЧУТТЯ ГУМОРУ

Якщо ви від природи життєрадісна людина, ймовірно, ви менш схильні до депресії та тривоги. Однак це не означає, що щасливі люди не вразливі до проблем психічного здоров’я. Життя часом буває надскладним, і навіть найсильніші люди ламаються. Гарне почуття гумору — природний спосіб контролювати рівень стресу. Розвинути його допоможуть такі поради:

Зосередьте свою увагу на речах, які роблять вас щасливими: гумор обертається навколо щастя. Намагайтеся бути щасливими, займаючись тим, що приносить вам задоволення. Хороший спосіб зробити це – визначити прості речі, які викликають приємні думки та спогади.

Обмінюйтеся жартами та кумедними історіями у компанії веселих людей.

Шукайте кумедні речі в соціальних мережах. Ви можете приєднатися до груп або слідкувати за людьми, які полюбляють гумор.

Будьте розбірливими: не все є смішним. Визначте, які типи жартів доречні. Це допоможе уникнути жартів, які можуть бути грубими або образливими для інших людей.